Зола соняшника - Пиловидна маса сірого кольору. Вміст фосфору Р - 6-7%, калію До-24-30%, кальцію Са-18-28%, магнію Mg-12,4%, а також містить мікроелементи (сірка, залізо, магній, бор, марганець, молібден, цинк).
- Застосування можливо цілий рік.
- Навесні її вносять у ґрунт при перекопуванні місту і під час висадки розсади.
- Восени - розкидають на грядках.
- Влітку з золі виходить відмінна підживлення для поліпшення вегетації рослин.
- В кінці зими золу розкидають поверх снігового покриву, що сприяє більш швидкому таненню снігу і якісному прогріванню грунту для висадки ранніх культур, наприклад, часнику.
Переваги:
- Попіл соняшника вважається хорошим комплексним калійно-фосфорним і лужним добривом. Він ускладнює розвиток кореневої та позакореневої гнилі, хвороботворних мікроорганізмів, попереджає розвиток кили капусти.
- Як добриво, не містить хлору. Добре знаходить своє застосування для с/г культур чутливих до хлору.
- Форма калію в золі міститься у вигляді поташу (вуглекислий калій), добре розчиняється у воді.
- Дає мікроорганізмам у грунті допомогу в процесі розкладання органічних речовин, перетворюючи їх у легкодоступні речовини.
- Має властивість післядії, тривалість такого ефекту на мінеральних грунтах 2-2,5 року, а на торф'яні яніх - до 4 років.
застосування:
Норма внесення на 1кв. м.
Картопля та овочеві культури | 70-100 гр |
Плодові дерева, чагарники | 120-150 гр |
суниця | 100-120 гр |
З овочевих культур з вдячністю віднесуться на внесення золі капустяні, томати, картопля, огірки, коренеплоди. При пересадках кімнатних рослин корисно додати 2 столові ложки золі на 1 л грунту для улюблених калачиків, фуксій, цикламенів.
Золу доцільно вносити при посадці саджанців плодових дерев і чагарників. Така підгодівля сприяє максимально швидкої адаптації рослин до нових умов і швидкому розвитку кореневої системи. Додають складу в кожну посадкову яму в кількості близько 1 кг, після чого змішують із землею.
ВАЖЛИВО! Слід знати, що не можна змішувати попіл зі свіжим коров'як яком або пташиним послідом, тому що відбудеться хімічна реакція, яка веде до активної втрати азоту і уповільнення вегетації рослин. З мінеральних добрив зола соняшника НЕ сполучуваності з аміачною селітрою.
Під час роботи з золою соняшнику одягайте рукавиці і дотримуйтеся правил гігієни!
- Ціна: 29 ₴/упаковка