Залізний купорос (сульфат заліза, сернокисне залізо) — кристали зеленого кольору. Вміст сіркислого заліза 53%.
Сульфат заліза є єдиним концентрованим добривом для рослин, що може дати рослині залізо у легкодоступній формі. Крім цього важливого властивостей, необхідно знати, що залізо входить до складу різних окисних ферментів, а також має велику роль у дихальній системі рослин.
На брак железа чутливо реагують — яблуня, груша, слива, персик, малина, троянда, з овочевих культур — картопля, томат, капуста. У разі браку железа хлороз, що з'явився на різних культурах, часто викликає слабкий приріст молодих пагонів, недорозвитість листя й неповний розвиток плодів.
ЗАСТОСУВАННЯ:
- Для загального живлення рослин, як каталізатор в утворенні хлорофілу (дає поліпшене забарвлення листя й квітів, як квіткових, так і плодово-ягідних культур)
- Як ефективний засіб для боротьби з різними садовими шкідниками, грибкових спор, мохов і лишайників. Обробку рекомендують проводити ранньою весною або восени після листопада
- Проводять хімічну меліорацію ґрунту
- Як дезінфікувальний засіб і усунення неприємних запахів вигрібних ям і літніх туалетів
- Застосовують як мікроприладдя методом обприскування або дощовиком для позакореневого підживлення. Приготування розчину — 5-10 г на 10 л води. Для раннього весняного обприскування — до розпускання нирок, повторно проводять за 15 днів
- Домовий грибок дерева та стін — 1,5 кг на 10 л води
- Фарбування деревини (від сірого до чорного) — 200-400 г на 10 л води
- Побілка стін і підвалу — 600 г на 10 л води
Сульфат заліза в садівництві:
- Дезінфекція та лікування ран і дупел дерев — 500 г на 10 л води
- Побілка дерев — 500 г на 10 л води
- Чорна плямистість троянд — 30 г на 10 л води
- Застосовують для запобігання появі хлорозу методом обприскування листя — 50 г на 10 л води
- Аргус, смородина, малина — 250 г на 10 л води
- Косточкові культури — 300 г на 10 л води (оброблення проводять проти лишайників, мохов, сірої гнилі та ін.)
- Семечкові культури (яблуня, груша) — 500 г на 10 л води (обробляють проти лишайників, мохов, парші, чорного раку, цитосроза, септозозу та ін.)
Залізний купорос у виноградарстві:
- Оброблення винограду проводять методом обприскування — робочий розчин 500 г на 10 л води (проти анкранозу, бактеріального раку, подушечка, плямистий некроз, кідіум, мілдь тощо)
Оброблення рослин проводять пізньої осені або ранньої весни до розпускання нирок, повторно проводять за 15 днів.
Як добриво, його застосовують у садівництві під час позакореневих підживлень картоплі, томатів, усіх видів капусти. У скляному або пластиковому посуді розчиняють від 5 до 10 г препарату та доливають об'єм рідини до 10 літрів.
Сульфат заліза можна вносити під перекопку спільно з компостом: 100 грамів залізного купасоси на кожні 10 кг органіки. Досвідчені садівники давно навчилися отримувати з залізного куперосу хелат железа – добриво високоефективне та порівняно дороге. Для цього в 10-літровому відрі води спочатку розводять кілька ложок лимонної кислоти. Після повного розчинення туди ж додають сульфат заліза — не більш ніж одну столову ложку.
Застосування залізного куперосу у садівництві та в виноградарстві ефективно підійдуть плодоношення дерев і виправить старі запущені плодові сади.
Якщо до обприскування дерев підійти ретельно та відповідально, результати зробленої роботи не змусять вас чекати — упродовж літа мох і лишайник зникає практично повністю, а наступного року кора дерев набуває м'якості й еластичності. Такі позитивні результати відбиваються на рості та плодонітті плодово-ягідних дерев.
- Розчин готують у пластмасовому чи скляному посуді
- Під час оброблення дотримуватися правил гігієни
- У разі потрапляння в очі рясно промити чистою водою
- Зберігати в сухому та чистому місці
Під час роботи дотримуйтеся правил гігієни!
- Ціна: 30 ₴