Основні напрями використання :
- вирощування екологічно чистих продуктів харчування;
- відновлення природної родючості грунту;
- добриво грунту під час весняної і осінньої обробки, при посіві, посадці і пересадці рослин, при підготовці грунту під розсаду;
- оздоровлення, зміцнення імунітету і підгодівля вегетуючих рослин;
- приготування власних високоякісних добрив – ЕМ-компостів, ЕМ-настоів, ЕМ-сілоса, ЕМ-біогумуса. З будь-якої органіки – харчових відходів, сена, соломи, листя, тирси, гною, фекалій і так далі;
- усунення неприємних запахів в зовнішніх і біотуалетах, вигрібних ямах, компостних купах, місцях утримання тварин;
- зміцнююча здоров’я добавка в корм домашніх і сільськогосподарських тварин.
“ЕМОЧКИ-Бокаши” – культура ефективних мікроорганізмів, вирощена на пшеничних висівках в оптимальних умовах. Препарат готовий до застосування.
Бокаши – одно з найпопулярніших у світі мікробіологічних добрив для відновлення природної родючості грунту.
Є декілька основних переваг бокаши перед іншими ЕМ-препаратами. По-перше, Ефективні Мікроорганізми застосовуються в комплексі зі своїм поживним субстратом – пшеничними висівками, що забезпечує високу виживаність мікроорганізмів при попаданні в нове, часом вороже, середовище. Швидко знайти відповідну їжу в таких умовах ЕМочкам непросто, тому зовсім непогано мати “запас продовольства” на перших порах. По-друге, застосовувати бокаши легко, просто і приємно!
Рекомендації до застосування:
Землеробство:
весняна і осіння обробка грунту. Витрата добрива 1-2 кг на 100 кв.м, залежно від стану землі, її виснаженості і засміченості хімікатами. Увечері або в похмуру погоду рівномірно розсипати бокаши, краще – в суміші з насінням сидератов, після чого злегка перепушувати і/або замульчувати органікою. Навесні обробку проводити не менше чим за три тижні до висадки розсади.
при посадці насіння. Бокаши насипають поряд з ЕМ-насінням, бульбами, цибулинами. Витрата – від щіпки до жмені залежно від розміру рослин і їх вимогливості до родючості.
при висадці розсади, посадці кущів і дерев. Покласти бокаши на дно ямки і присипати землею, поверх якої вже висаджувати рослину. Це чудовий спосіб поліпшити мікробіологічний стан в прикореневій зоні багаторічних культур, що забезпечить здоров’я рослин на довгі роки. Також можна розсипати бокаши по поверхні навколо посадженої рослини, після чого накрити мульчей.
коренева підгодівля рослин. Відступивши від рослини 10-50 см, посипати землю бокашиками, замульчувати і, при необхідності, полити. Періодичність підгодівель залежить від стану здоров’я рослин і землі. Витрата – 25-100 г на 1 кв. м. Кореневу підгодівлю бокашиками можна чергувати з внекорневой обробкою рідким препаратом “ЕМочки” чи ЕМ-настоем від ферментації харчових відходів.
добриво кімнатних квітів. “Присолити” бокашиками і прикрити земелькою або мульчей. Дозування і частоту підгодівель для кожної рослини слід визначати індивідуально досвідченим шляхом.
підготовка грунту під розсаду. 0,5-1 склянки (25-50 г) бокаши на відро почвосмеси, вологістю близько 30%, перемішати, потім суміш необхідно герметично упакувати в пластикову тару і помістити в темне тепле місце на 20-30 днів.
Ферментація органічних відходів, приготування ЕМ-компоста і EM-настоя.
ЕМ-Бокаши набагато прискорюють ферментацію і компостування будь-яких органічних залишків – будь то трава, бадилля, листя, тирса, харчові відходи, гній або фекалії, перетворюючи їх на поживне добриво для рослин (ЕМ-компост) за 2-3 місяці. Ефективність використання бокаши шляхом приготування ЕМ-компоста в кілька разів вище в порівнянні з звичайним додаванням їх в грунт! Компостна купа – це ваша лабораторія по вирощуванню Ефективних Мікроорганізмів.
При приготуванні ЕМ-компоста з харчових відходів на кухні витрата бокаши складає приблизно 5 склянок (250 г) на 20-ти літрове відро. Необхідно раз на день зливати ЕМ-рідину (також чудове добриво), що скупчується в нижній частині відра. Для цього зручно користуватися побутовими ЕМ-компостерами з краником.
При закладці трави, листя і іншої органіки в компостні купи а також при створенні компостних грядок (їх ще називають теплими) додавати приблизно 2-3 кг на 1 куб.м сировини. Для успішного ферментування важливо рівномірно розподілити препарат по усій масі органічних відходів. Для цього органіку укладають шарами, пересипаючи їх бокашиками. ЕМ-компостування проходитиме швидше і якісніше, якщо не допускати попадання прямих сонячних променів, обмежити доступ повітря і дотримуватися помірної вологості суміші. За наявності серед компостованих матеріалів великої кількості важко розкладаємої органіки (жири, олії, целюлоза і так далі) краще використати спеціальні “ЕМОЧКИ-Бокаши для компостування”. Поживний ЕМ-біогумус виходить при спільному використанні Бокаши і вермикультур (черв’яки-старателі або каліфорнійські черв’яки).
У течії літа корисно підгодовувати рослини трав’яним ЕМ-настоєм який легко приготувати самостійно. Для цього беруть відповідну місткість (краще – пластикову) і на ¾ наповнюють її подрібненими травами (особливо підходять кропива, кульбаба, лобода, конюшина). Потім додають, з розрахунку на 15 л води – 1 склянку солодкого сиропу (варення) або 1 кг падалиці і 2-3 склянки бокаши. Настій накривають (обмежуючи доступ повітря) і витримують в течії 3-5 днів при температурі 25-35°З, щодня перемішуючи, після чого проціджують і використовують для підгодівель, розбавляючи водою 1: 10.
Першокласне добриво, при повному зникненні неприємних запахів, можна отримати, компостуючи за допомогою Бокашиков фекалії із зовнішніх і біо-туалетів. Для цього слід додавати бокаши в процесі наповнення туалетних місткостей приблизно 250 г на 20 літрів фекалій. Слід зазначити, що повна ферментація фекалій може тривати близько року, тому бажано користуватися двома вигрібними ямами поперемінно.
Підгодівля тварин
Запропонуйте бокашики вашим домашнім вихованцям! Додавання бокаши в корм тварин зміцнює їх здоров’я, покращує травлення і піднімає настрій. У кішок і собак покращується стан шерсті, кури краще несуть яйця, у корів збільшуються удої і молоко стає смачніше (у Німеччині фермери дають коровам по 100 г бокаши в день).
Склад:
пшеничні висівки, ферментовані комплексом ефективних мікроорганізмів (фотосинтезуючі, молочнокислі бактерії, дріжджі, ферментні грибки та ін.) “MicroVeda Farming Concentrate” (пр-во Німеччина) на харчовому поживному середовищі.
Препарат містить культури наступних мікроорганізмів :
1. Bacillus subtilis
2. Bifidobacterium animalis
3. Bifidobacterium bifidum
4. Bifidobacterium longum
5. Lactobacillus acidophilus
6. Lactobacillus bulgaricus
7. Lactobacillus casei
8. Lactobacillus delbrueckii
9. Lactobacillus diacetylactis
10. Lactobacillus fermentum
11. Lactococcus lactis
12. Lactobacillus plantarum
13. Rhodopseudomonas palustris
14. Saccharomyces cerevisiae
15. Streptococcus thermophilus
Зберігати в темному сухому місці при температурі від – 10 до +20°С
Гарантований термін зберігання : 2 роки.
- Ціна: 133 ₴