Насіння на мікрозелень
Насіння на мікрозелень — цілорічна вітамінна
бомба на підвіконні.
Мікрозелень — це молоді саджанці з семядольными листям і однією парою справжніх листочків. Насіння на мікрозелень користуються високим попитом серед бажаючих схуднути, поліпшити самопочуття, поправити своє здоров'я. Вченими доведено, що поживних речовин в проростках, отриманих з таких зерен, значно більше, ніж в зернах або дорослих рослинах.
Мікрогрін — фут-тренд: смачно і корисно.
Регулярно вживання в їжу мікрозелені покращує імунітет, нормалізує роботу серцево-судинної і нервової систем. Є думка, що постійне додавання в їжу цих поживних проростків допомагає в боротьбі з онкологічними захворюваннями.
Вітаміни A, C, E, K, магній, селен і багато інших мікро - і макроелементів містяться в цих сіянцях. У деяких різновидах мікрозелені присутній рослинний білок, наприклад, родини бобових. Без перебільшення, мікрогрін — вітамінна бомба на домашньому підвіконні для підтримання здоров'я на вищому рівні. Користь мікрозелені незаперечна. Її можна додавати в раціон малят, вагітних і годуючих жінок.
Омлети і салати, супи і смузі, коктейлі, варене й тушковане м'ясо — у всі ці страви можна класти пророслі сіянці. За рахунок цього не тільки збагатиться поживна цінність раціону, а й поліпшуються смакові характеристики. Буває мікрогрін з яскраво-вираженим пряним смаком — базилік, буває — солодкуватий — кукурудза. Для тих, хто хоче підкріпитися корисними речовинами, але не змінювати смак страви, передбачена мікрогрін з нейтральними характеристиками.
Вирощування мікрозелені популярно у всьому світі. Вперше займатися цією справою придумали заповзятливі американці, які ще у 80-х роках минулого століття почали додавати мікрогрін в страви деяких ресторанів Сан-Франциско. Через 10-15 років у всій Південній Каліфорнії хорошим тоном у закладах громадського харчування стала звичка додавати проростки мікрозелені в будь-які страви. Зараз у всьому світі люди із задоволенням вживають їжу з цими сіянцями.
Чим відрізняються насіння мікрозелені від звичайних насіння?
Візуальних відмінностей у цих видів зерен немає. Але є особливості, які відрізняють мікрогрін від іншого посадкового матеріалу:
- виняткова чистота — не допускається попадання зерен інших культур або сортів;
- безпека. У таких насінні не може бути навіть слідів пестицидів, гербіцидів та інших хімічних речовин, що використовуються при вирощуванні звичайних рослин на грядках;
- для пророщування не потрібен субстрат. Досить піддону з водою, решітки або марлі і плівки;
- урожай можна збирати кожні 7-10 днів.
Замість грунту можна використовувати гідропоніку, наприклад, вермикуліт, перліт або кокосовий субстрат. Але можна цілком обійтися ватою, марлею, агроволокном або папером.
Вирощування дрібної зелені в домашніх умовах настільки простий, що з ним впорається будь-який школяр. Але потрібно знати кілька тонкощів цього процесу.
На ніж вирощувати Мікрозелень?
Для вирощування такої домашньої зелені не потрібен субстрат. Необхідна чиста вода, яку наливають у банку або контейнер. Важливо, щоб мікрозелень не була повністю поміщена в воду, а перебувала на пластиковій сітці, марлі або серветках, які знаходяться в 1 см від поверхні води. Якщо помістити мікрогрін прямо у воду, він може запліснявіти.
Як правильно вирощувати Мікрозелень в домашніх умовах?
Умови для вирощування такої зелені прості: тепле, освітлене або навіть темне місце. Субстрат не потрібен. Перші кілька днів після розміщення на сітці або марлі зерна обприскують з пульверизатора, тримають під плівкою. Коли у сіянців з'являться корені, які обплетуть поверхню сітки або марлі, їх щодня промивають під краном. Важливо після цього дії не забути наповнити банку або контейнер водою знову. Через 7-14 днів після висіву мікрогрін можна вживати в їжу.
В залежності від умов вирощування смакові характеристики проростків можуть змінюватися. На це впливає як освітленість місця, так і інтенсивність обприскування або ополіскування. Краще починати вирощувати мікрогрін простих і недорогих різновидів — гороху, редиски чи соняшнику. Потім можна переходити до проращиванию менше бюджетних варіантів.
Як зберігати мікрозелень?
Коли мікрогрін досягає 4-7 см можна збирати урожай. Роблять це за допомогою ножиць. Не обов'язково з'їдати відразу все проростки. У холодильнику або іншому прохолодному і темному місці мікрозелень зберігається 2-3 дні. При правильній нарізування і перекладання шарами разом з кореневою системою в контейнерах, мікрогрін зберігається в холодильнику 5-7 днів. Тому якщо постійно сіяти мікрозелень, цілком реально забезпечити свою сім'ю вітамінами і мікроелементами круглий рік. Дорослій людині рекомендують з'їдати щодня 30-50 грам мікрогріна.